pátek 6. března 2015

Mlhavé

- Poprosím Archanděla, abych vyhrál. Poslouchej! - Posel Světla mě slyší! Slyším jeho trumpetu! Hej, Cody, to ta ta tará tará, jak hrál ten chlápek na startu každýho dostihu na ten dloubej trombón. Boží, co?"

Shodnou se s Codym absolutně ve všem. Najednou si uvědomím, že jsem se konečně dočkal, jak se sčuchli a skamarádili - Stalo se - Ani jeden už o druhém teď nepochybuje - Pokud jde o mě, jsem pořád vzrušenej, protože jsem strávil dva měsíce ve vzdušném žaláři a všechno mě těší a proniká mnou, můj sněhobílý pohled světelných částic prostupujících esencí věcí prochází přímo skrze vše - Cítím tu Zeď Prázdnoty - Přirozeně je dokonale v pohodě vidět Codyho s Raphaelem, jak jsou rádi spolu, všechno to má co dělat s ničím, které je vším, nemám žádný důvod hašteřit se s nepřítomným soudem, který určil Věcem Nepřítomný Soudce, který zbudoval bez budování tento svět.

"Blbost, nevyhazuj prachy, člověče!" naléhá Cody - "Povídal jsem ti o Lazy Willym, jak ho našli mrtvýho s nevybranejma vyhranejma sázenkama v hodnotě pětačtyřiceti tisíc dolarů -"

"Poslouchej, Raphaeli," vložím se do toho, "Lazy Willy jen posedával a popíjel mezi závodama kafe, zřejmě s cvikrem, a přišel na poslední chvíli zjistit poměr sázek a skóre a šel vsadit a když se běžel závod, šel se vymočit - Je to všechno v číslech - Druhá volba je matematicky vypočítanej systém znásobování vkladů, sázíš s ohledem na svý prohry, a prostě nemůžeš prohrát, pokud ovšem nedojde k nějaký tragický sérii proher -"


Kerouac

Žádné komentáře:

Okomentovat