úterý 2. srpna 2022

Pohyboval se po ní jako vzteklý pes

Suché větve vyřezat, obrat housenky a pavučiny spálit, to ano; ale přetít kořeny, to by značilo vyvrátit strom. A kdo tvrdíte, že toho stromu třeba i jeho ovoce, jak chtěli byste strom vyvrácený nahraditi? Žebřík lze ze dřeva udělati na zakázku, strom však nikoliv. Všecky dějiny dogmatu, dějiny náboženství vůbec potvrzují prostičkou tu pravdu. Nejeden ji uznává, kořeny vidí; ale při kořenech od půdy abstrahuje, volaje: Pryč od církví.
Na čaj obvykle chodíme do nejbližší špeluňky, kde na sebe všichni hledí, jako by si chtěli uřezat hlavy, ale co nám zůstává, je pevná víra, že základy tohoto podniku jednou budou rozbourány v podobně nevraživém duchu.


Co může vzrušit muže při líbání? Existuje něco jako líbení, které je prý pro erekta vzrušivé. Podmaň si dívku karafiátem v klopě nebo řetězem, výsledek bude v obou případech tentýž.


Co mi chybí ze všeho nejmíň, když mi někdo známý volá přes oceán, je jedna bláznivá teta, která místo pančelky ve školce přesedlala na dálkové lety do Ankary.


Lentilky sice nejím, bo strašně lezou do zubů, ale před barákem máme houpačku, kterou sice sjíždí kdejaký brýlatý ferda, přesto však na ni pravidelně v pátek večer usedám i já.

Žádné komentáře:

Okomentovat